Gallery
Hybrid
Map
Skip to main content
Florida
Homestead
33030
globala inställningar
33030
(0)
Status
(0)
Pris
(0)
Sovrum
(0)
Badrum
(0)
Typ
(0)
Kvadratfot
(0)
Bekvämligheter
(0)
Acres
(0)
Virtuell
(0)
Nyckelord
Save Search
18 Fastighetslistor för Försäljning
i 33030
1
2
Location
Map
Draw
Radius
Images
ContactInfo
Map
1
of
12
Homestead
sedona estates, #edlin
29171 SW 167th Avenue
,
Homestead
,
FL
33030
4
Bd
3
Ba
Single Family Home
$702,990
2,403
SF
:
6/27/2025
$702,990
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$702,990
--
6/27/2025
$702,990
+8.32%
ökat
5/2/2024
$648,990
-7.68%
minskat
10/25/2023
$702,990
+0.72%
ökat
10/18/2023
$697,990
+0.72%
ökat
9/21/2023
$692,990
--
9/21/2023
$692,990
+1.76%
ökat
7/13/2023
$680,990
--
7/13/2023
$680,990
+1.04%
ökat
5/30/2023
$673,990
--
5/30/2023
$673,990
+1.05%
ökat
4/21/2023
$666,990
+1.99%
ökat
3/3/2023
$653,990
+0.77%
ökat
1/5/2023
$648,990
+0.78%
ökat
5/6/2022
$643,990
+1.10%
ökat
4/20/2022
$636,990
+1.59%
ökat
4/15/2022
$626,990
+1.13%
ökat
4/1/2022
$619,990
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
11
Homestead
29020 sw 171 ave
Homestead
,
FL
33030
5
Bd
4
Ba
Single Family Home
$890,240
3,468
SF
Listing by: Lennar Realty Inc
Kontrakt:
1/8/2024
$895,240
date
Pris
variance
type
1/8/2024
$895,240
--
Kontrakt
12/19/2023
$895,240
+0.56%
ökat
11/14/2023
$890,240
+0.14%
ökat
10/25/2023
$888,990
+0.57%
ökat
10/18/2023
$883,990
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
9
Homestead
17061 sw 290 ter
Homestead
,
FL
33030
4
Bd
3/1
Ba
Single Family Home
$767,340
2,648
SF
Listad:
11/14/2023
$767,340
date
Pris
variance
type
11/14/2023
$767,340
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
16
Homestead
19723 sw 322 st
Homestead
,
FL
33030
4
Bd
3/1
Ba
Single Family Home
$629,720
2,648
SF
Listad:
12/4/2023
$629,720
date
Pris
variance
type
12/4/2023
$629,720
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
12
Homestead
silverland estates, #edlin
SW 197th Ave. & SW 320th St.
,
Homestead
,
FL
33030
4
Bd
3
Ba
Single Family Home
$679,990
2,403
SF
:
6/27/2025
$679,990
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$679,990
--
6/27/2025
$679,990
+2.26%
ökat
5/2/2024
$664,990
--
5/2/2024
$664,990
-1.48%
minskat
10/12/2023
$674,990
+1.50%
ökat
1/17/2023
$664,990
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
17
Homestead
silverland estates, #fontana
SW 197th Ave. & SW 320th St.
,
Homestead
,
FL
33030
4
Bd
3/1
Ba
Single Family Home
$709,990
2,648
SF
:
6/27/2025
$709,990
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$709,990
--
6/27/2025
$709,990
+2.16%
ökat
5/2/2024
$694,990
--
5/2/2024
$694,990
-1.42%
minskat
10/12/2023
$704,990
+1.44%
ökat
1/17/2023
$694,990
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
12
Homestead
silverland estates, #willow
SW 197th Ave. & SW 320th St.
,
Homestead
,
FL
33030
5
Bd
4/1
Ba
Single Family Home
$779,990
3,468
SF
:
6/27/2025
$779,990
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$779,990
--
6/27/2025
$779,990
+1.96%
ökat
5/2/2024
$764,990
--
5/2/2024
$764,990
-1.29%
minskat
10/12/2023
$774,990
+1.31%
ökat
1/17/2023
$764,990
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
12
Homestead
sedona estates, #willow
29171 SW 167th Avenue
,
Homestead
,
FL
33030
5
Bd
4
Ba
Single Family Home
$813,990
3,468
SF
:
6/27/2025
$813,990
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$813,990
--
6/27/2025
$813,990
+8.68%
ökat
5/2/2024
$748,990
-7.99%
minskat
10/25/2023
$813,990
--
10/25/2023
$813,990
+0.62%
ökat
10/18/2023
$808,990
+1.00%
ökat
9/21/2023
$800,990
--
9/21/2023
$800,990
+1.52%
ökat
7/13/2023
$788,990
--
7/13/2023
$788,990
+0.90%
ökat
5/30/2023
$781,990
--
5/30/2023
$781,990
+0.90%
ökat
4/21/2023
$774,990
+1.71%
ökat
3/3/2023
$761,990
--
3/3/2023
$761,990
+0.40%
ökat
2/12/2023
$758,990
+1.34%
ökat
1/5/2023
$748,990
+0.67%
ökat
5/6/2022
$743,990
+0.95%
ökat
4/20/2022
$736,990
+1.38%
ökat
4/15/2022
$726,990
+0.97%
ökat
4/1/2022
$719,990
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
9
Homestead
17058 sw 290 ter
Homestead
,
FL
33030
4
Bd
3/1
Ba
Single Family Home
$674,916
2,648
SF
minskat:
11/30/2023
$674,916
(7.84%)
date
Pris
variance
type
11/30/2023
$674,916
-7.84%
minskat
10/26/2023
$732,340
--
10/26/2023
$732,340
+0.69%
ökat
10/18/2023
$727,340
+1.11%
ökat
10/8/2023
$719,340
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
11
Homestead
19740 sw 321 st
Homestead
,
FL
33030
5
Bd
4/1
Ba
Single Family Home
$800,840
3,468
SF
Listad:
6/27/2025
$800,840
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$800,840
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
9
Homestead
16920 sw 288 ter
Homestead
,
FL
33030
3
Bd
2/1
Ba
Single Family Home
$715,140
2,086
SF
:
10/25/2023
$715,140
date
Pris
variance
type
10/25/2023
$715,140
--
10/25/2023
$715,140
+0.70%
ökat
10/18/2023
$710,140
+0.71%
ökat
10/16/2023
$705,140
--
Listad
Images
ContactInfo
Map
1
of
19
Homestead
silverland estates, #mulberry
SW 197th Ave. & SW 320th St.
,
Homestead
,
FL
33030
5
Bd
4/1
Ba
Single Family Home
$719,990
2,806
SF
:
6/27/2025
$719,990
date
Pris
variance
type
6/27/2025
$719,990
--
6/27/2025
$719,990
+2.13%
ökat
5/2/2024
$704,990
--
5/2/2024
$704,990
-1.40%
minskat
10/12/2023
$714,990
+1.42%
ökat
1/17/2023
$704,990