© 2024 CityHomes.com

Skip to main content
CityHomes Realestate
Florida Hollywood 33024
global settings
33024
(0)Status
(0)Price
(0)Bedrooms
(0)Bathrooms
(0)Type
(0)Square Feet
(0)Amenities
(0)Acres
(0)Virtual
(0)Keyword
Save Search

210 Homes for Sale in 33024

1
...
789101112131415161718
Google Maps Static Image
1. 952 NW 100th Ave
1. 952 NW 100th Ave
1 of 39
Contract 09-22-22
Pembroke Pines
952 nw 100th ave
Pembroke Pines, FL 33024
3 Bd2/1 Ba
Condominiums
$449,900
1,956 SF
Contract:9/22/2022$449,900(2.20%)
datePricevariancetype
9/22/2022$449,900-2.20%Contract
9/12/2022$460,000--Contract
8/8/2022$460,000-3.16%increased
7/29/2022$449,900+47.31%decreased
7/29/2022$475,000+5.58%Listed
12/9/2019$305,400-1.29%Sold
12/5/2019$309,400+11.70%Sold
2/1/2018$277,000+28.84%Sold
9/15/2004$215,000+67.97%Sold
5/30/2001$128,000--Sold
1. 8965 NW 41st Street
1. 8965 NW 41st Street
1 of 50
Cooper City
8965 nw 41st street
Cooper City, FL 33024
4 Bd3 Ba
Single Family Homes
$899,999
3,803 SF
Listed:7/29/2022$899,999
datePricevariancetype
7/29/2022$899,999--Listed
1. 1020 N 74th Ter
1. 1020 N 74th Ter
1 of 26
Contract
Hollywood
1020 n 74th ter
Hollywood, FL 33024
3 Bd2 Ba
Single Family Homes
$449,900
1,680 SF
1. 2020 NW 88th Ter
1. 2020 NW 88th Ter
1 of 50
Contract
Pembroke Pines
2020 nw 88th ter
Pembroke Pines, FL 33024
3 Bd2 Ba
Single Family Homes
$485,000
2,301 SF
1. 7451 NW 23rd St
1. 7451 NW 23rd St
1 of 50
Pembroke Pines
7451 nw 23rd st
Pembroke Pines, FL 33024
3 Bd3 Ba
Single Family Homes
$625,900
2,464 SF
decreased:8/21/2022$625,900(3.69%)
datePricevariancetype
8/21/2022$625,900-3.69%decreased
7/27/2022$649,900--Listed
1. 100 E Berkley Rd
1. 100 E Berkley Rd
1 of 45
Contract 08-29-22
Hollywood
100 e berkley rd, #301
Hollywood, FL 33024
2 Bd2 Ba
Condominiums
$160,000
920 SF
Contract:8/29/2022$160,000
datePricevariancetype
8/29/2022$160,000--Contract
8/16/2022$160,000-11.11%Listed
8/8/2022$180,000--off market
7/25/2022$160,000--decreased
7/25/2022$180,000+12.50%Listed
1. 7981 S French Dr
1. 7981 S French Dr
1 of 14
Pembroke Pines
7981 s french dr, #2-101
Pembroke Pines, FL 33024
2 Bd2 Ba
Condominiums
$230,000
1,100 SF
decreased:9/28/2022$230,000(6.47%)
datePricevariancetype
9/28/2022$230,000-6.47%decreased
7/25/2022$245,900+54.65%Listed
10/14/2019$159,000--Sold
10/11/2019$159,000+91.57%Sold
9/19/2013$83,000+11.41%Sold
11/5/2001$74,500--Sold
1. 1890 N 68th Ave
1. 1890 N 68th Ave
1 of 40
Contract
Hollywood
1890 n 68th ave
Hollywood, FL 33024
3 Bd2 Ba
Single Family Homes
$420,000
1,344 SF
1. 1618 NW 96th Ave
1. 1618 NW 96th Ave
1 of 17
Contract 07-25-22
Pembroke Pines
1618 nw 96th ave, #1618
Pembroke Pines, FL 33024
2 Bd2 Ba
Condominiums
$350,000
1,290 SF
Contract:7/25/2022$350,000
datePricevariancetype
7/25/2022$350,000--Contract
7/25/2022$350,000--Listed
1. 7871 NW 11th St
1. 7871 NW 11th St
1 of 12
Contract 07-22-22
Pembroke Pines
7871 nw 11th st
Pembroke Pines, FL 33024
2 Bd1 Ba
Single Family Homes
$368,000
1,410 SF
Contract:7/22/2022$368,000
datePricevariancetype
7/22/2022$368,000--Contract
7/22/2022$379,900+3.23%Listed
1. 601 NW 89th Ter
1. 601 NW 89th Ter
1 of 39
Contract 08-31-22
Pembroke Pines
601 nw 89th ter
Pembroke Pines, FL 33024
3 Bd2 Ba
Single Family Homes
$559,999
1,978 SF
Contract:8/31/2022$559,999
datePricevariancetype
8/31/2022$559,999--Contract
8/25/2022$559,999-1.75%decreased
7/22/2022$570,000+185.01%Listed
6/16/2011$199,991+69.48%Sold
7/9/1998$118,000--Sold
1. 7730 NW 14th St
1. 7730 NW 14th St
1 of 34
Pembroke Pines
7730 nw 14th st
Pembroke Pines, FL 33024
2 Bd2 Ba
Single Family Homes
$429,999
1,552 SF
:7/20/2022$429,999(309.52%)
datePricevariancetype
7/20/2022$429,999+309.52%
7/20/2022$429,999--Listed
7/20/2022$429,999--Contract
6/22/2011$105,000-50.0%Sold
10/11/2004$210,000+76.47%Sold
4/5/2001$119,000--Sold